Tworzenie stron Rybnik

a pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee[1]. Strony tworzy się np. za pomocą HTML5, CSS3 i JavaScript. Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc

Tworzenie stron Rybnik Tworzenie stron Rybnik

Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee[1]. Strony tworzy się np. za pomocą HTML5, CSS3 i JavaScript. Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić ich zawartość przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowane odpowiednie wtyczki obsługujące takie obiekty. Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy, co może mieć wpływ na wynik ekonomiczny działalności rynkowej, a ewentualne błędy na stronie internetowej mogą negatywnie oddziaływać na potencjalnych klientów

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa

Obecnie stworzenie strony www nie jest takim trudnym zadaniem. Praktycznie każda osoba, która dosyć dobrze zna się na Internecie jest w stanie stworzyć własną stronę internetową. Jednak taka strona może nie posiadać wszystkich funkcjonalności i nie wyglądać tak dobrze, jak serwis internetowy założony i prowadzony w pełni fachowy sposób. Dlatego warto korzystać z pomocy osób zajmujących się zakładaniem stron internetowych w pełni fachowy sposób. W zakres ich usług wchodzi najpierw fachowe tworzenie samego planu strony internetowej według którego będą na niej zamieszczane poszczególne treści, które odpowiednio wyeksponowane pozwolą na ich odnajdywanie przez osoby wchodzące na poszczególne strony.

Często zamiast projekt (designerski), mówi się design, i tylko z kontekstu wynika, z którym pojęciem mamy do czynienia. Design jako cecha produktu, nie jest projektem, na bazie którego ten produkt powstał lub powstanie, podobnie jak czerwień nie jest projektem czerwonej torebki, lecz jej cechąpotrzebny przypis. Jeśli widzimy produkt finalny, a nie znamy jego projektu, to używanie pojęcia design jako projekt niesie ze sobą ryzyko błędu. Wyjaśni to przykład, w którym omawianą cechą jest wygląd, określany ? dla uproszczenia ? potocznymi słowami: "ładny" lub "brzydki". Określenie "ładny design" (jako projekt) ? nie musi być prawdziwe, bo projekt mógł być brzydki, a wykonawca wykonał dzieło niezgodnie z projektem. Można jednak się upierać, że dzieło powstało w oparciu o inny projekt, który właśnie był ładny. Rzeczywiście mogło tak być, ale to nie znaczy, że ładny wygląd zawsze jest skutkiem ładnego projektu, niekoniecznie oryginalnego. Możliwa jest bowiem sytuacja, w której wykonawca zaczął wykonywać dzieło w oparciu o oryginalny (brzydki) projekt, ale w trakcie pracy nieco improwizował, wprowadzając spontaniczne zmiany, na skutek których uzyskał efekt lepszy od zamierzonego przez projektanta. Wówczas stwierdzenie "ładny design" w sensie "projekt designu" jest fałszywe, bo ładnego projektu nie było.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design

Tworzenie specjalistycznych stron internetowych rządzi się swoimi prawami. Zamieszczane na nich treści muszą posiadać najwyższą jakość i w pełni odpowiadać rzeczywistości. Również układ specjalistycznych stron internetowych musi być bardzo wyrazisty i prosty, a jednocześnie czytelny i jasny. Tylko wówczas osoby wchodzące na takie strony będą mogły od razu odnajdywać przydatne dla ich treści. Dlatego na rynku usług internetowych związanych z tworzeniem stron internetowych nie brakuje takich prac, które są wykonywane z myślą o konkretnych stronach. Ważne jest również to, aby były one odpowiednio pozycjonowane, a dzięki temu od razu wybierane przez osoby wchodzące do Internetu. Tylko w takiej sytuacji nie będą one musiały zostać zamknięte z powodu małego nimi zainteresowania.

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów