Poprawa wyglądu i poprawa stanu zdrowia. Zabiegi i operacje upiększające i nie tylko

tła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący pod

Poprawa wyglądu i poprawa stanu zdrowia. Zabiegi i operacje upiększające i nie tylko

Wikipedia i żylaki

Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej w ścianach naczyń żylnych, co zmniejsza ich odporność na rozciąganie. Rozszerzenie światła przyczynia się do niewydolności zastawek żylnych, co umożliwia cofanie się i zaleganie większej ilości krwi i powoduje dalsze poszerzanie naczynia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu żylaków jest zastój żylny występujący podczas długiego stania (np. fryzjerzy, chirurdzy), zwiększone ciśnienie w żyłach na skutek utrudnionego odpływu (np. ciąża, podnoszenie ciężarów, zaparcia). Zapobieganie polega na noszeniu elastycznych pończoch, opasek, gimnastykowaniu kończyn. Marsz i gimnastyka zapobiegają tworzeniu się żylaków poprzez ułatwienie odpływu krwi na skutek działania pompy mięśniowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żylaki_kończyn_dolnych


Wybór najlepszej metody leczenia żylaków

Problem powstawania żylaków dotyka obecnie bardzo wielu osób. Przyczyny ich powstawania są najróżniejsze. Nie można jednak zapominać, że obok groźnych chorób prowadzących do powstawania żylaków na ich powstawanie ogromny wpływ wywiera brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. Dlatego podjęcie wzmożonej aktywności fizycznej może skutecznie zapobiegać powstawaniu żylaków w młodym wieku.

Natomiast podjęcie jakiejkolwiek aktywności fizycznej pomaga wspierać proces leczenia już powstałych żylaków. Wydaje się, że najskuteczniejszą metodą leczenia żylaków stała się metoda laserowa, która powinna zostać dodatkowo wzmocniona odpowiednią farmakologią. Tylko wówczas będzie można chociaż częściowo zapomnieć o problemach z żylakami.


Cytat z Wikipedii o niewydolności żylnej

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ, łac. insufficientia venorum chronica, ang. chronic venous insufficiency, CVI) ? to stan, w którym dochodzi do wystąpienia objawów zastoju krwi żylnej w żyłach, wskutek wstecznego przepływu żylnego (refluks) lub zwężenia bądź niedrożności żył.

Do powyższego stanu może dojść wskutek:

żylaków kończyn dolnych
zespołu pozakrzepowego powstałego wskutek zakrzepicy żył głębokich
w wyniku niewydolności zastawek żylnych (wrodzone zespoły chorobowe przebiegające z zaburzeniami zastawek żylnych lub ich nabyte uszkodzenie)
w przypadkach ucisku zewnętrznego na żyłę (np. w zespołach uciskowych, takich jak zespół usidlenia tętnicy podkolanowej; fizjologicznie w ciąży).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewlekła_niewydolność_żylna