Co warto wiedzieć o prawie?Kilka podstawowych faktów i porady

a życia lub stworzeniem testamentu. Prawnicy mogą pomóc w sformułowaniu takiego dokumentu. Zazwyczaj brak testamentu prowadzi do olbrzymich konfliktów w rodzinie, dlatego też mając na uwadze dobro swoich potomków warto sporządzić

Co warto wiedzieć o prawie?Kilka podstawowych faktów i porady radca prawny Sosnowiec

Konflikty rodzinne związane ze spadkami

Obowiązujące w Polsce prawo dotyczące spadków jest bardzo restrykcyjne. Wiele osób zastanawia się nad przepisaniem własnego majątku już za życia lub stworzeniem testamentu. Prawnicy mogą pomóc w sformułowaniu takiego dokumentu. Zazwyczaj brak testamentu prowadzi do olbrzymich konfliktów w rodzinie, dlatego też mając na uwadze dobro swoich potomków warto sporządzić testament. Konflikty rodzinne powstałe po śmierci bardziej zamożnych członków rodziny mogą doprowadzić nawet do rozpadu więzi pomiędzy pozostałymi przy życiu osobami. Aby temu zapobiec wystarczy udać się do kancelarii prawniczej lub notarialnej i tam zostaniemy poinstruowani, jak sprawić, aby wykonany przez nas testament był wiążący.


Masz wątpliwości co do spadku? Zwróć się do prawnika

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesnym przeżyciem. Trudno się odnaleźć takiej sytuacji, dlatego też bardzo często odwlekane są kwestie dotyczące spadku. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do zasadności i prawa do dziedziczenia nieruchomości, czy też innego majątku po zmarłym, warto zasięgnąć porady prawnej. Specjalista podpowie jakie rozwiązania będą w konkretnym przypadku najlepsze, a jego znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych to pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z panującymi zasadami. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy spadkobiercy nie mogą dojść miedzy sobą do porozumienia.


Jakie wymagania zawodowe są dla adwokatów?

Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat