Akcesoria edukacyjne dla najmłodszych

ący sztuczne karmienie niemowląt. Smoczek funkcjonalnie zastępuje brodawkę sutkową matki, umożliwiając dziecku ssanie. Smoczki należy przechowywać wygotowane, w zamkniętych naczyniachŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(

Akcesoria edukacyjne dla najmłodszych

Cytat z encyklopedii o smoczku do butelki

Smoczek ? gumowy (lub z tworzywa sztucznego) kapturek z małym otworem na czubku zakładany na butelkę umożliwiający sztuczne karmienie niemowląt. Smoczek funkcjonalnie zastępuje brodawkę sutkową matki, umożliwiając dziecku ssanie. Smoczki należy przechowywać wygotowane, w zamkniętych naczyniach

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(do_butelki)


Obuwnicze wyprawki dla niemowląt

W wielu miejscach rozdawane są odzieżowe wyprawki dla niemowląt. Wprawdzie w takich wyprawkach nie są zamieszczane markowe ubranka, ale znaleźć można w nich bardzo dobrze dostosowane do dziecięcej skóry ubranka. Są to zarówno zupełnie lekkie, jak i ciepłe ubranka.

Dzięki temu rodzice dziecka mogą spokojnie myśleć o tym, w co będą mogli ubierać niemowlę w ciągu kilku najbliższych miesięcy lub zachowywać ubranka dla kolejnych swoich dzieci, jeżeli najstarsze niemowlę zdąży z nich wyrosnąć, zanim na dworze zmieni się pogoda. Poza tym w wyprawkach dla niemowląt zamieszczane są również dziecięce buciki. Coraz starsze niemowlę, które będzie już potrzebowało bucików, będzie jednak mogło mieć zakładane jedynie lekkie buciki.


O klockach z Wikipedii

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki